Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  Jest to bardzo ważne, ponieważ u każdego lekarza okulisty możemy znaleźć poradę jak zapobiegać chorobom wzroku i dlaczego profilaktyczne badanie dzieci jest ważne. Zapobiegać możemy w podwójny sposób, pierwszym jest oczywiście profilaktyka lekarska. Obecnie okuliści bezpłatnie robią podstawowe badania wzroku zarówno dzieciom jak i dorosłym. Drugim sposobem natomiast jest to, że będziemy przestrzegali zasad dbania o wzrok, czyli odpowiednich odległości od monitora i ekranu, oraz czytania z odpowiednim światłem. Pomimo tego, że nasz kraj ma obowiązek zapewnić nam bezpłatną opiekę lekarską, to przedłużające się kolejki oraz olbrzymia liczba niedokształconych lekarzy, często zmusza ludzi do skorzystania w prywatny sposób z leczenia. Jest to drogi sposób leczenia, jednak często jest to jedyny sposób na wyleczenie. Tak naprawdę bardzo wiele osób obecnie, jeśli chce się leczyć z odpowiednim skutkiem musi skorzystać z prywatnych porad i klinik lekarskich.