Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  Przedtem jeszcze decydują się na naukę na nie tylko jednym, ale często również na dwóch kierunkach studiów. Praca potrafi pochłonąć człowieka tak bardzo, że ogranicza on często kontakty z rodziną i znajomymi. Związki, którym udaje się przetrwać częste rozdzielenie spowodowane wyjazdem jednego z partnerów w celu lepiej płatnej pracy za granicą, decydują się w końcu na staranie się o dziecko. Warto korzystać przy tym ze wskazówek tak doświadczonego fachowca, jakim jest godny zaufania ginekolog. Kiedy już dojdzie do poczęcia dziecka, warto śledzić jego rozwój poprzez częste wizyty u takiego specjalisty w dziedzinie badań USG płodu jak radiolog. Przyszli rodzice powinni starać się rzucić wszelkie zagrażające prawidłowemu rozwojowi płodu nałogi takie jak np. palenie papierosów, lub picie alkoholu. Dzięki najlepszej, jakości sprzętowi można wykryć wszelkie choroby dziedziczne, na jakie może być narażony płód oraz określić jego płeć, jeśli życzą sobie tego przyszli rodzice.