Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  Jednak jest ona bardzo ważna, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie dzieci i osób młodych oraz osób starszych. Tak naprawdę większość osób do lekarza idzie dopiero wtedy, kiedy dany problem mocno się nasila. Co wcale nie jest dobre, ponieważ jak wiadomo w obecnych czasach kolejki do specjalistów są bardzo długie, podczas gdy zwyczajne badania profilaktyczne, które wykonujemy regularnie, są bez problemu w stanie nam szybko pomóc, w leczeniu czy też w zapobieganiu rozwoju danej choroby. Szczególnie ważna jest profilaktyka wzroku, nawet dziecko bowiem wie, że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, co przecież ma kolosalny wpływ na nasze późniejsze życie. Często zapobieganie chorobie jest tańsze, łatwiejsze, tylko, że wymaga odpowiedniego zachowania dyscypliny, często natomiast jej brakuje wielu ludziom. Jednak w przypadku dzieci, to właśnie rodzice powinni tej dyscypliny przestrzegać.