Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  Narzekanie na swój stan zdrowia czy samopoczucie to coś, co słyszymy bardzo często i niemalże na każdym kroku. Nierzadko nas również dotyczy ten problem. Nie warto jednak zostawiać sprawy samej sobie, tylko po prostu zdecydować się coś zmienić. Jak możemy podreperować nasze zdrowie? Zdecydowanie pierwszym krokiem, jaki powinniśmy poczynić, jest skontaktowanie się z naszym lekarzem. Dzięki temu dowiemy się, czy nasze dolegliwości są objawem jakichś chorób. Na podstawie wyników będziemy mogli udać się do dietetyka, by ten wyznaczył nam odpowiednią dietę, pokazał przykładowy jadłospis. Dzięki temu jak najbardziej będziemy mogli odpowiednio się odżywiać i dostarczać naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych i witamin. Jak najbardziej warto byłoby także zadbać o ruch, bo jak wiadomo, ruch to zdrowie. Dzięki niemu będziemy o wiele lepiej się czuć, a jest on wskazany również przy wielu problemach i schorzeniach. Z całą pewnością wprowadzenie takich zmian do naszego życia sprawi, że nie będziemy odczuwali już potrzeby, ażeby narzekać na nasze zdrowie.