Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  image Marzeniem bardzo wielu ludzi jest to, aby mieć życie pozbawione wszelkich problemów. Jak łatwo się domyślić, taki stan rzeczy jest doprawdy bardzo trudny do zrealizowania. Niestety, ale w życiu człowieka zawsze pojawią się większe lub mniejsze kłopoty. Jednakże, warto zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko pojawiania się tych problemów, które to uchodzą za doprawdy poważne. Z pewnością bardzo poważnym problemem może okazać się to, gdy nasze zdrowie odmówi nam posłuszeństwa. Niestety, ale wiele osób obecnie kompletnie zapomina o tym, że jesteśmy tylko ludźmi i pewnego dnia nasz organizm może odmówić nam posłuszeństwa. Dlatego też warto zadbać o to, aby wykonać działania, dzięki którym nasze zdrowie będzie odpowiednio pielęgnowane. Taki stan rzeczy możemy osiągnąć wtedy, gdy zdecydujemy się na odpowiednią dietę. Jak wiadomo, odpowiednia dieta jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki niej nasz organizm będzie miał zapewnione wszelkie niezbędne witaminy i minerały, dzięki którym będzie mógł sprawnie funkcjonować.