Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  curls-931369-mWypadanie włosów jest problemem powszechnym i co gorsza rozpowszechniającym się coraz bardziej. Coraz więcej osób boryka się z tym problemem, dla niektórych wypadanie włosów może być naprawdę szkodliwe nie tylko na samą jakość włosów, ale i na psychikę. Wiele osób gubiących włosy, może wmawiać sobie lub nawet nie musi, że wypadające włosy odsłoniły znaczną część skóry głowy. Właśnie z takiego myślenia mogą rodzić się kompleksy.

   

  Co gorsza niedawno zaczął występować też nowy problem w dziedzinie włosów a konkretnie w gałęzi ich utraty, otóż wypadanie włosów ciągle dotyka coraz młodszych ludzi, problem ten już wielkimi krokami zbliżył się do młodzieży z pośród której część ma problem z wypadającymi włosami. Tak samo jak u kobiet tak jak i u mężczyzn w wieku dojrzewania występuje burza hormonów, która może w pewien sposób zakłócić pracę organizmu, to też może wpływać na wypadanie włosów. Problemu nie ma, jeżeli włosy wypadają przez krótszy czas i problem kończy się wraz z burzą hormonów, gorzej jednak, kiedy problem zostaje mimo ukończonego wieku dojrzewania.

  Dodaj komentarz