Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  Używanie suplementów diety jest reklamowane jako doskonały sposób na poprawienie zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu. Mają pomagać w walce ze zmęczeniem, nadwagą i wieloma innymi problemami. Czy ich działanie jest rzeczywiście skuteczne? Na pewno nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie – wiele zależy od konkretnego preparatu oraz jego składu. Warto na przykład wybierać jedynie środki, które mają podane na opakowaniu stężenie zawartych substancji.

   

  Najlepszym rozwiązaniem jest także kupowanie suplementów z dobrego, znanego źródła. W Internecie można bez trudu znaleźć mnóstwo ofert dotyczących różnych cudownych preparatów, które mają pomagać praktycznie na wszystko. Warto podchodzić sceptycznie do tego typu ofert. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze odpowiednia, racjonalna, zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce. Od czasu do czasu można także przyjmować różne preparaty witaminowe, czy wzmacniające, jednak nie można liczyć, że zdziałają one cuda i przyniosą natychmiastowe rezultaty.