Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  happy-oldman-1-1194225-mJak mówi pewne przysłowie: „Pewna jest tylko śmierć”. I tak rzeczywiście jest. Człowiek zaraz po urodzeniu nieuchronnie zbliża się do śmierci. Jak na razie nie wynaleziono żadnego lekarstwa na nieśmiertelność, ani przeciw starzeniu. Starzenie jest częścią ludzkiego życia. Człowiek przechodzi po kolei wszystkie fazy: dzieciństwo, okres młodzieńczy i tak dalej. Chyba, że śmierć szybciej zabierze go z tego świata. Los lubi płatać ludziom figle. Często rożne rzeczy w życiu człowieka występują wtedy, gdy się najmniej tego spodziewamy, tak już po prostu jest.

   

  Życie człowieka nie jest usłane różami, występują na tej drodze różnego niedogodności dla niektórych mniejsze, a dla innych znacznie większe. Aczkolwiek trzeba stawić im czoła, nie można poddać się bez walki, choć nie wszyscy o tym pamiętają. Jednym na pewno uda się osiągnąć sukces, innym nie jest to wcale pisane. Jedni będą nieustannie podróżować, a inni nie wyjadą nigdy z własnego kraju. Niezbadane są ludzkie losy, należy o tym nieustannie pamiętac, zawsze i wszędzie.

  Dodaj komentarz