Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  Nic więc dziwnego, że każdemu lekarzowi okuliści trzeba będzie już zapłacić, jeśli ten wzrok będzie należało leczyć, natomiast leczenie to nie jest finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto zatem dbać o wzrok nawet samodzielnie. Samo dbanie o wzrok to nie przeciążanie wzroku. Jak wiadomo wzrok bardzo często przeciążają monitory oraz ekrany, dlatego też jeśli dużo pracujemy na komputerze, musimy zachować odpowiednią odległość. Jeśli oglądamy telewizję, wówczas pamiętajmy o tym, żeby była ona odpowiednio ustawiona od nas, oraz, żeby w pomieszczeniu świeciło się jeszcze jedno, dodatkowe światło. Czytać również nie powinno się po ciemku, bardzo dobra jest nocna lampka, która pozwoli przede wszystkim zachować odpowiednie naświetlenie papieru co jest bardzo ważne. Praktycznie wszędzie, u każdego lekarza okulisty możemy otrzymać odpowiedni poradnik, w którym zostanie wyjaśnione jak profilaktycznie można dbać o wzrok oraz w jaki sposób szanować swoje oczy oraz wszelkiego rodzaju połączenia wzrokowe. Każdy okulista, będzie w stanie służyć nam radą. Jest to bardzo istotne, ponieważ często zdarza się, że nawet bardzo dobrzy lekarze nie powiadamiają swoich pacjentów o tym, w jaki sposób można dbać o wzrok, w jaki sposób można samodzielnie pilnować tego, żeby oczy nie były zbyt zmęczone. Dzięki temu przede wszystkim bowiem, możemy cieszyć się do późnej starości bardzo dobrym wzrokiem, natomiast nie będziemy zmuszeni wydawać setek złotych na modne okulary czy też na szkła kontaktowe.