Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  image Pomimo tego, że poziom medycyny jest coraz wyższy, to coraz częściej również zdarzają się bardzo słabi lekarze, którzy często leczą tylko i wyłącznie z przypadku, lub też dlatego, że mają kogoś z rodziny ustawionego na tyle wysoko, że jest w stanie załatwić im studia a tym samym jest w stanie załatwić im odpowiednią pracę, czy to w szpitalu, czy też przychodni lub w prywatnym gabinecie. Nic więc dziwnego, że poszukując lekarza specjalisty bardzo często musimy sprawdzić, setki nazwisk, setki placówek i dopiero wtedy możliwe jest rozeznanie się, którzy lekarze są warci polecenia. Dlatego też wybór nawet lekarza okulisty w Polsce może być dużym problemem. Istnieje bardzo wiele serwisów internetowych, które posiadają zebrane z całej Polski opinie na temat danych lekarzy. Warto również spróbować znaleźć odpowiednią osobę, która często uczęszcza do takiego lekarza i taka osoba jest nam w stanie pomóc i poradzić danego specjalistę. Nie każdy lekarza okulista ma określoną specjalizację, dlatego też z pewnymi wadami lub problemami ze wzrokiem jesteśmy zmuszeni radzić się specjalisty, który specjalizuje się akurat w takiej przypadłości. Jest to bardzo istotne, ponieważ wybór złego specjalisty nie tylko nam nie pomoże ale również może doprowadzić do tego, że będziemy posiadać jeszcze większe problemy.