Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  image Dzięki coraz bardziej rozwijających się nowych technologii w bardzo łatwy i szybki sposób możemy zbadać nasz wzrok. Czasy, kiedy bardzo dużo społeczeństwa dotykały wady wzroku, które wydawały się nieodwracalne i uciążliwe dawno minęły. Dziś mnóstwo optyków oferuje swoje usługi, dzięki którym w tani i nieinwazyjny sposób skorygujesz swoją wadę wzroku. Optyk w swojej szerokiej ofercie posiada szkła kontaktowe, soczewki okularowe, które są odpowiednie do niemal każdej wady i niedoskonałości wzroku. Z usług kieleckich optyków korzystają zarówno ludzie z dużymi problemami wzroku, dzięki czemu ich wady nie są tak uciążliwe i niekomfortowe, ale również ludzie, którzy o swój wzrok dbają zapobiegliwie. Optyk bardzo profesjonalnie doradzi Ci jak radzić sobie z nadwrażliwością Twoich oczu, ale także dobierze soczewki w ten sposób, abyś zamiast dyskomfortu czuł, że wreszcie dobrze ci patrzeć. Problemy ze wzrokiem dla zarówno krótkowzrocznych, dalekowzrocznych, dla osób z astygmatyzmem oraz wielu innych przypadków.