Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Kategorie
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  image Aby odpowiednio pielęgnować swój narząd wzroku to przede wszystkim musimy odpowiednio o niego dbać. Ważną sprawą jest dbanie o oczy samemu w domu, czyli ograniczanie prac z komputerem oraz ograniczanie czasu poświęconego na telewizję. Jednak oczywistą sprawą jest, że czasami jest to nieuniknione. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z telewizora czy komputera, wystarczy, że zagwarantujesz swoim oczom ochronę i wybierzesz się do salonu optycznego i dobierzesz dla siebie coś co w pełni ochroni Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Optyk chętnie udzieli Ci wszelkich rad jak należy dbać o oczy, czyli dobierze odpowiednie krople do oczu, które często mają do czynienia ze sprzętem elektronicznym, który naraża nasz wzrok na szkodliwe działanie, bądź po prostu przepisze odpowiedni specyfik, by Twoje oczy zawsze i wszędzie były dobrze nawilżone i zapewniały Ci komfort widzenia. Co ważne, wybierając się do optyk musisz mieć świadomość, że profesjonalna obsługa zrobi wszystko, abyś był zadowolony ze swojego wyboru.