Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Diagnoza internisty
   Współpraca internistów z innymi lekarzami Bardzo często, lekarze pierwszego kontaktu to nasi powiernicy. Wiedzą o nas niemal wszystko, a o naszych chorobach, mogliby napisać książkę. Internista Rzeszów mówi nawet, ze o każdym ze swoich pacjentów potrafi powiedzieć bardzo dużo, a ksiązką o nich jest kartoteka lekarska. Z uwagi na to, ze w przychodni pracuje już wiele lat, zgłaszają się do niego ludzie z każdą, niemal najmniejsza dolegliwością. Jeśli daną chorobę można zaliczyć do przewlekłych, konieczna jest wówczas konsultacja innego lekarza specjalisty. Zdarzają się na przykład pacjenci z dolegliwościami alergologicznymi, którzy musza przyjmować leki na stałe. Lekarz internista, nie może jednak, przez wiele miesięcy przepisywać takich leków. Dlatego raz na kilka miesięcy, kieruje takiego pacjenta na kontrole u alergologa.

   Otrzymuje również od niego dokumentacje medyczna, która pozwala mu na bycie lekarzem prowadzącym, przez kolejne tygodnie. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne dla pacjentów – mówią olsztyńscy interniści. Mając odpowiednie epikryzy, wystawione przez specjalistów, mogą z kolei wystawiać recepty na choroby przewlekłe. Dzięki temu, pacjenci nie muszą co miesiąc rejestrować się do kolejnych specjalistów. W obecnej sytuacji na rynku usług medycznych, nie byłoby nawet możliwe, aby pacjentowi udało się odwiedzać specjalistę co miesiąc. Interniści przyjmują tez pacjentów, w ramach prywatnych praktyk. Konsultacje w tego typu gabinetach, są płatne. Korzystają z nich zazwyczaj osoby, które nie sa ubezpieczone i nie maja możliwości leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takiej sytuacji, wszystkie skierowania na badania (krwi, prześwietlenia rentgenowskie, badania usg i inne),wystawione przez lekarza prywatnego, również podlegają opłacie, zgodnie z cennikiem danej placówki medycznej.

  image Przy korzystaniu z diety bardzo ważne jest, by była do dieta przede wszystkim dopasowana do zapotrzebowania organizmu. Nie można również zapominać, że nie każda dieta sprawdzi się w przypadku każdej osoby. Trzeba między innymi dopasować dietę do codziennej aktywności. Obecnie jest moda na aktywne życie. Łączenie pracy oraz codziennych treningów wymaga dostarczenie dla organizmu znacznie większej liczby składników odpowiedzialnych za energię. Mają one na celu zmniejszenie zmęczenia, które może być odczuwane w ciągu dnia. Z tego powodu trzeba spożywać znacznie bardziej obfite posiłki. Z drugiej strony trzeba również brać pod uwagę, że podczas trenowania rośnie również wielkość usuwanych z organizmu zarówno witamin jak i minerałów, co znów wymaga zdecydowania się w spożywanie dużo większych ilości zarówno witamin rozpuszczalnych w wodzie jak i tłuszczach. Nie można również zapominać o uzupełnianiu również minerałów, które są również odpowiedzialne za właściwe funkcjonowanie organizmu a które podczas szczególnie intensywnych treningów również usuwane są z organizmu.